Jak ušetřit za plyn?

02.03.2014 09:39

Jednoduše, změnou dodavatele

Jak už tomu běžně bývá, velcí někdy i dominantní obchodníci bývají také velmi drazí. Správa velké firmy se totiž komplikuje, a spolu s pocitem dominance nad trhem tak pořádně zatápí pod cenovým kotlem. Zákazníci takových firem pak většinou platí výrazně více než by museli. Podobná situace je i na trhu s plynem.

Nevyhnutelná změna dodavatele

Ačkoliv se snažíte maximální snížit spotřebu, a tedy ušetřit plyn, závěrečné vyúčtování vždy vyletí do nebeských výšin? Pak možná není chyba u vás, ale u vašeho dodavatele plynu, který je zkrátka drahý. V takovém případě není nic jednoduššího než stávajícího dodavatele vyměnit za nového. Není to nic složitého, neboť nový dodavatel často velmi rád vše zařídí za vás. Vy už se pak můžete jen těšit na levnější plyn.

Jak poznat, který dodavatel je nejlevnější?

Asi bychom jen těžko hledali dodavatele plynu, který o sobě netvrdí, že je levný. Přímo na jejich stránkách si však nelze cenu spočítat. Naopak dodavatelé, kteří mají na svých stránkách kalkulačky, které umožňují snadné a rychlé srovnání, se takového srovnání cen plynu zřejmě nebojí a skutečně většinou vychází jako levnější.

Nezastaví se během změny dodavatele přísun plynu?

Změna dodavatele trvá zhruba tři měsíce. Nemusíte se však bát, že byste byli po tuto dobu bez plynu. Ten k vám totiž i nadále proudí. Samotná změna totiž probíhá hlavně papírově. Dodavatel se totiž nestará o distribuci plynu k jednotlivým zákazníkům, to je věcí distributora. Dodavatel plynu je tak vlastně jakýsi obchodník s plynem, který na komoditních burzách plyn nakupuje a posléze ho prodává svým zákazníkům za smluvenou cenu. A právě to, jak levně či draze nakoupí a jak složitě spravuje své záležitosti, rozhoduje jaká jsou koncové ceny plynu.