Blog

Reference pro společnost ENRA SERVICES s.r.o.

16.07.2014 12:27
V rámci finanční úspory za dodávku a odběr zemního plynu pro můj rodinný dům, jsem se rozhodl změnit dodavatele plynu ze společnosti  RWE Energie, a.s. na společnost ENRA SERVICES s.r.o.
Proto jsem v červnu 2013 s novou společností uzavřel smlouvou včetně plné moci pro všechny úkony vedoucí ke změně dodavatele.
 

Jak si zajistit levný plyn do domácnosti

27.06.2014 08:32

Trápí vás vysoké ceny za plyn, které si sotva dokážete dovolit hradit? Jistě uznáte, že je zbytečné vyhazovat peníze z okna za služby, které můžete mít někde jinde mnohem levněji. U nás v ENRA SERVICES nabízíme opravdu levný plyn do vaší domácnosti, který můžete využít k vytápění, na vaření i pro ohřev teplé vody. Jestliže je vaše domácnost založena na odběru plynu, jistě výhodnější cenu, na kterou s námi hravě dosáhnete, oceníte. Přechod od současného dodavatele rádi zařídíme za vás. Tento krok máte samozřejmě zcela zdarma - nepojí se s ním žádné nepříjemné poplatky.

 

Nejste si jisti, zda změnou dodavatele opravdu ušetříte? To, že plyn od nás je opravdu levný, zjistíte například prostřednictvím kalkulačky na našich webových stránkách. Zde můžete zadat vaši spotřebu a my vám dáme cenu, kterou u nás zaplatíte. Tu si následně můžete porovnat se svými současnými výdaji. I kdyby byla nižší jen o pár korun, změna se určitě vyplatí. Plyn budete pravděpodobně využívat ještě dlouho, možná i celý život, za tu dobu můžete ušetřit i desítky tisíc korun, které pak využijete třeba na dovolenou u moře.

 

Zajistěte si u nás levný plyn, ke kterému nabízíme také špičkový servis. Když budete cokoliv řešit, můžete se na nás bez obav obrátit. Na našich webových stránkách najdete spoustu užitečných informací nejen o změně dodavatele, ale také o cenách plynu. Kontaktujte nás, pokud máte zájem o cenovou nabídku, i když vás trápí pochybnosti o tom, zda změna dodavatele je správným krokem. Rádi vám vše vysvětlíme. 

Zkušenosti našich zákazníků mluví za vše

13.06.2014 08:31

Podívejte se, jaké zkušenosti mají další zákazníci s přechodem k nám a s využitím našich služeb. Nač zbytečně platit vysoké ceny za plyn, když u nás můžete využívat mnohem příznivějších cen než u konkurence. Pokud jste se rozhodli pro změnu dodavatele plynu, máte nejvyšší čas. Naše reference od dlouhodobě spokojených zákazníků mluví za vše. Zařaďte se i vy mezi ně, ušetříte za život tisíce korun a získáte špičkový servis. Ať už využíváte plyn na vaření, vytápění nebo na ohřev vody. Šetřit na ceně, ne na spotřebě, se určitě vyplatí. Nemyslíte?

 

Využijte služeb naší společnosti ENRA SERVICES. Reference, které jsme pro vás připravili si můžete přečíst přímo na našich stránkách. Přešli k nám klienti například od RWE. Tato společnost má sice velký podíl na trhu, její plyn je ale příliš předražený. Jen málokdo si však spočítá výdaje a uvědomí si, že platí skutečně zbytečně moc peněz. V kombinaci se spotřebou elektrické energie se vaše výdaje mohou vyšplhat do opravdu nehorázných výšin. Stačí, když u nás podepíše smlouvu o dodávce plynu. Změnu provedeme my.

 

Radíme vám uvědomit si, že je zbytečné platit vyšší ceny za energie, které od nás dostanete výhodněji a ve srovnatelné kvalitě. Navíc pokud jste se už setkali třeba i s nepříjemným přístupem ze strany vašeho dodavatele plynu, rozhodně nemá smysl dlouho váhat. Jestliže budete s našimi službami po změně spokojeni, můžete nám napsat i dopis o tom, jak změna probíhala a zda bylo vše bez problémů, rádi jej uveřejníme na našich stránkách.

Spočítejte si cenu za plyn a ušetřete

30.05.2014 08:30

Spočítejte si, že se změnou dodavatele plynu můžete opravdu výrazně ušetřit. Připravili jsme pro vás praktickou kalkulačku. Abyste tedy od nás dostali výhodnou nabídku, nemusíte nikam osobně chodit, vše si spočítáte na webových stránkách. Rovněž můžete využít našeho mailového nebo telefonního kontaktu, kde vám také se vším poradíme. Jak se kalkulačka plynu používá? Můžete si zde nechat sestavit modelový příklad nebo pokud znáte svou reálnou spotřebu, tak si i vypočítat přesnou výši úspor.

 

Přejděte k nám a změňte dodavatele plynu tehdy, když vám nabízí energii za nevýhodných cenových podmínek. Kalkulačka funguje i jako poptávkový formulář, kdy uvedete svou spotřebu, jméno a příjmení, telefon a e-mail. Odpovíme vám, jakou cenu u nás zaplatíte. A pokud to pro vás bude výhodnější než u současného dodavatele, rádi vám se změnou pomůžeme. Není sice náročná, ale chápeme, že je těžké se zorientovat v administrativě, kterou neprovádíte každý den. Navíc my Češi jsme spíše konzervativní a změnám se vyhýbáme.

 

Ještě před změnou dodavatele si můžete prostřednictvím naší kalkulačky nechat sestavit modelový příklad, kde uvedete, zda požaduje nabídku pro dům nebo byt a k jakým účelům plyn používáte - zda na vaření, ohřev vody nebo na vytápění. Vybrat samozřejmě můžete i více možností. Naše kalkulačka spotřeby plynu vám poví, zda s přechodem k nám ušetříte své peníze.

Jak změnit dodavatele plynu

16.05.2014 08:28

Odebíráte do své domácnosti plyn a zdá se vám příliš drahý? Pokud vás už nebaví platit vysoké ceny za plyn, změňte svého dodavatele. V současnosti můžete bez problémů přejít k jinému. Není na tom nic složitého, jen vám doporučujeme se na to s předstihem připravit. Počítejte například s tím, že u současného dodavatele budete muset dodržet výpovědní lhůtu, která obvykle trvá tři měsíce. Ideální tedy je, když změna dodavatele plynu nastane mimo topnou sezónu - teď v červenci máte tedy skvělou příležitost. Pokud změnu provedete v zimě, je možné, že se dotkne až příští sezóny, a to by rozhodně byla škoda.

 

Změnu dodavatele díky nám vyřídíte během okamžiku. Obraťte se na nás, rádi vše zařídíme. Na našem webu dostanete všechny potřebné informace. Nejprve vám doporučujeme si důkladně prostudovat všechny důležité dokumenty, jakými jsou například nová smlouva, obchodní podmínky nebo ceník, ve kterém najdete informace o tom, kolik u nás skutečně zaplatíte. Následně vyplníte smlouvu o službách dodávky a odběru zemního plynu, připravíte poslední fakturu za plyn a vše odešlete na naši adresu. Poté už jen počkáte, až proběhne schválení dodaných dokumentů.

 

Díky nám bude změna dodavatele plynu opravdu jednoduchá. Už se jí tedy nemusíte obávat a ani nemusíte platit závratně vysoké ceny za plyn, který potřebujete k vytápění, ohřevu teplé vody nebo i k vaření. S námi můžete ušetřit stovky až tisíce korun. Z dlouhodobého hlediska se náš levný plyn opravdu vyplatí. S našimi profesionálními službami budete jistě spokojeni.

Kolik ušetříte změnou dodavatele plynu?

02.05.2014 09:59

Kolik lze ušetřit změnou dodavatele zemního plynu?

 

Většina domácností, která využívá zemní plyn, už minimálně uvažovala o tom, že by změnila svého dodavatele. K tomuto kroku je vede především vysoká cena plynu u stávajícího dodavatele, nevýhodné podmínky smlouvy vyžadující několikaletý úvazek výměnou za drobnou slevu a také mnohdy služby neodpovídající potřebám 21. století. Kolik se však dá změnou skutečně ušetřit, prozradí následující článek, který se právě tomuto tématu bude věnovat.

Úspory v řádech stovek i tisíců ročně

Přesně kvantifikovat možnou úsporu dost dobře nejde. Uveďme si však faktory, které ji ovlivňují. Každého asi napadne, že pro velikost úspory bude důležitá cena plynu u současného dodavatele a u dodavatele, ke kterému se chystáte přejít. Úsporu dále ovlivňuje také spotřeba plynu. Pokud na plynu pouze vaříte, bude úspora spíše nižší. I v takovém případě se však vyplatí o změně dodavatele uvažovat. Máte-li však spotřebu zemního plynu vysokou, neboť jím nejen ohříváte vodu, ale také topíte, může změna dodavatele přinést úsporu i v řádech tisíců korun ročně.

Jak vybrat dodavatele zemního plynu a nespálit se při tom?

Velcí dodavatelé se zpravidla nemohou pochlubit zrovna nízkými cenami, neboť často využívají významného postavení na energetickém trhu a setrvačnosti mnoha odběratelů. Malí dodavatelé tedy mohou zpravidla konkurovat cenou plynu. Vybírejte však ostražitě, neboť i mezi dodavateli plynu se najdou nepoctivci, kteří s vámi nebudou jednat férově. V dnešní internetové době však není problém vyhledat si zkušenosti zákazníků s jednotlivými dodavateli. Tyto informace vám mohou být prvotním vodítkem k tomu, zda se chystáte přejít k férovému dodavateli či nikoliv. Mnoho pak prozradí i webové stránky dodavatele plynu a jednání zaměstnanců jeho klientského centra.

Vývoj cen zemního plynu za m3

29.04.2014 09:58

Jak se vyvíjela a bude vyvíjet cena plynu za m3?

 

Výdaje na topení, ohřev vody a vaření ukrajují z rodinných rozpočtů významné částky. Je proto pochopitelné, že se domácnosti o vývoj ceny zemního plynu zajímají. Patříte-li i vy mezi členy těchto domácností, upřete svůj zrak na následující řádky, ve kterých si rozebereme, jak se cena zemního plynu v posledních letech vyvíjela a jak by se mohla v budoucnu vyvíjet.

Trvalý růst by se měl konečně zbrzdit

Než začneme dobrou zprávou, měli bychom si uvést, že cena plynu se skládá ze složky regulované a složky neregulované. Jelikož většinu z nás jistě zajímá finální cena, budeme i v následujícím článku pracovat především s ní. A nyní už k oné dobré zprávě. Rok 2014 bychom mohli označit jako rok historického zlomu, neboť po letech vytrvalého zvyšovaní ceny plynu za m3 bychom letos měli zaznamenat spíše stagnaci, která odráží celkovou situaci v evropské ekonomice. Méně pozitivní už je sdělení, že cena plynu v minulých letech dramaticky stoupala až na současnou výši kolem 17 korun za metr krychlový. Jak ovšem s dalším vývojem cen zamává napětí na Ukrajině, lze jen těžko posoudit.

Šetřete nehledě na vývoji cen

Z předchozího odstavce je nám tedy cena plynu za m3 známa. Fakturu za plyn lze však snížit i navzdory rostoucím či stagnujícím cenám. Řešením je totiž změna dodavatele. Situace se má zpravidla tak, že dodávky plynu od současného dodavatele jsou výrazně dražší než u jiných dodavatelů. Většina domácností by tak změnou mohla ušetřit, a někdy dokonce velmi výrazně. Nenajde se přitom mnoho argumentů, proč se změnou dodavatele otálet. Stávající dodavatel plynu vám nemůže bránit, nový se pak většinou postará o veškeré papírování spojené se změnou. Na vás bude jen uzavřít smlouvu s novým dodavatel za výhodnějších podmínek.

Jak vybrat levnějšího dodavatele plynu

26.04.2014 09:56

Vybíráme levnějšího dodavatele plynu

 

O tom, že dodavatel zemního plynu není pouze jeden, slyšel snad každý. Že se jich však na tuzemském energetickém trhu vyskytují desítky, už ví ovšem málokdo. Jak se v takové nabídce dodávek zemního plynu zorientovat? To prozradí následující článek věnovaný právě dodavatelům plynu. V druhé části se podíváme, jak dodavatele změnit a na co si při tom dát pozor.

Za své peníze chtějte levný plyn i kvalitní služby

Základním impulsem pro změnu dodavatele zemního plynu budou nejspíše vysoké ceny u toho stávajícího. Různí dodavatelé plynu mají totiž různé ceny. A někdy jsou ceny odlišné opravdu výrazně. Cenu plynu totiž vedle nákupní ceny na komoditních burzách ovlivňuje také hospodaření dodavatele. Má-li tak dodavatel zbytečně hustou síť poboček, spousty zaměstnanců, kteří se navíc vozí v drahých služebních autech, či neprosto zastaralou administrativu, stoprocentně se to promítne v ceně pro koncového zákazníka. Ceně, kterou ve finále zaplatíte vy. S takovým dodavatelem byste se měli co nejdříve rozloučit a vybrat si místo něj takého, kde platíte rozumné peníze za rozumné služby.

Mohu dodavatele bez sankce změnit?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá. Zákon si jasně říká, že svého dodavatele můžete změnit svobodně, a tedy bez sankce. Jenže pokud jste se u současného dodavatele nemoudře uvázali na několik let, nebude vám toto zákonné ustanovení moc platné. S dodavatelem jste totiž uzavřeli platnou smlouvu se závazkem, za který vám na oplátku nabídl „levnější plyn“. Vypovědět takovou smlouvu sice zpravidla jde, ale sankci se nejspíše nevyhnete. Výhodnější tedy bude počkat na okamžik, kdy váš závazek vyprší a pak bez starostí přejít k levnějšímu dodavateli plynu, který vás nebude svazovat dlouhým závazkem, který jen těžko vypovíte.

Čím je tvořena cena zemního plynu?

25.04.2014 09:55

Čím je tvořena cena zemního plynu?

 

Vysoké ceny plynu a dalších energií trápí nejednu českou domácnost. Je tedy logické, že hledají způsoby, jak za plyn ušetřit. Je-li to i váš případ, následující článek vám pomůže zorientovat se v problematice cen této komodity. Lépe se pak budete moci rozhodnout, kterého dodavatele zemního plynu zvolíte.

Cena plynu = složka regulovaná a složka neregulovaná

Odebíráte-li zemní plyn, měli byste vědět, že vaše peníze putují nejen vašemu dodavateli. Jsou to zhruba jen 4/5 z celkové platby. Tato část peněz určených dodavateli tvoří takzvanou neregulovanou část ceny. Dodavatel v ní zahrnuje nejen komoditní cenu plynu, ale také svou marži. Zbytek z ceny je pak část regulovaná, která zahrnuje poplatky za distribuci. Ty sice rovněž platíte svému dodavateli, dále však putují na účet distributora. Součástí regulované složky je i poplatek za služby operátora trhu. Tato část ceny je každoročně stanovována Energetickým regulačním úřadem.

Snižujeme cenu plynu

Když už víme, jak se ceny plynu tvoří, můžeme se podívat, jak je lze snížit. Jelikož stávající dodavatel většinou nebývá k snížení ceny moc vstřícný, není jiné možnosti, než se s ním rozloučit. Loučení to však nebude dojemné, nýbrž radostné. Vámi vybraný dodavatel totiž většinu papírování vyřídí za vás a ještě vám k tomu přihodí levnější plyn. Tedy ovšem za podmínky, že si nového dodavatele vyberete správně. V tomto směru je třeba uvést, že cena by měla být důležitým, nikoliv však jediným kritériem posuzování potenciálního nového dodavatele. Je tedy prozíravé zajímat se i o kvalitu poskytovaných služeb či jednání jeho zaměstnanců. Jedině tak si vyberete spolehlivého dodavatele zemního plynu, u kterého rádi zůstanete dlouhé roky.

Hledáte levnějšího dodavatele plynu?

22.04.2014 09:51

Pomůže vám šikovná kalkulačka plynu.

 

Ceníky jednotlivých dodavatelů zemního plynu jsou vesměs složité a nepřehledné, a dopátrat se tak skutečné výsledné ceny plynu není snadné. Naštěstí dnes můžete dát papírovým i elektronickým ceníkům sbohem. Konečnou cenu zemního plynu totiž společně s úsporou spočítáte pohodlně v online nástroji kalkulačka plynu a to například na stránkách dodavatele plynu Enra.cz

Co kalkulačka plynu umí?

Aby vám kalkulátor mohl ukázat možnou úsporu, budete mu předně muset poskytnout pár informací. Půjde především o vaši spotřebu plynu v MWh a také o kraj, v kterém bydlíte. Pro úplnost je však nutné vyplnit ještě kontaktní údaje. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko „Porovnat cenu“ a vykoukne na vás přehledné srovnání. Co ovšem dělat, když svou spotřebu plynu neznáte? Není nic jednoduššího než se podívat na loňské vyúčtování, kde vaši spotřebu najdete. Nemáte-li vyúčtování zrovna k dispozici, umožňuje kalkulačka plynu využít tzv. modelového příkladu. V tomto případě místo skutečné spotřeby vyplníte, zda bydlíte v bytě či domě a zda na plynu vaříte, topíte nebo jím ohříváte vodu. Kalkulačka na základě toho odhadne vaši spotřebu a propočítá možnou úsporu. Mějte však na paměti, že v tomto případě půjde o výsledek orientační.

Co naopak plynová kalkulačka neumí?

V předchozím odstavci jsme si řekli, co plynová kalkulačka umí. Na druhou stranu kalkulačka plynu bohužel neumí kupříkladu srovnávat kvalitu služeb pro zákazníky. V tomto ohledu však záleží také na preferencích konkrétního zákazníka. Některý dá přednost méně osobnímu jednání velkých dodavatelů plynu. Jiný, podle našeho názoru rozumnější, zákazník dá zas přednost menšímu dodavateli s vlídným a osobním přístupem ke každému zákazníkovi. O tom, do které kategorie zákazníků se zařadíte, si však musíte rozhodnout sami.

1 | 2 >>